Новини України. 30 травня. За два місяці у класифікаторі професій може нарешті з’явитися професія “водій таксі”, яка до цього часу була відсутня.

Таксисти дочекалися офіційного визнання їхньої професії

Про це під час прес-конференції повідомив екс-міністр транспорту та зв’язку України Євген Червоненко.

Він зауважив, що таксомоторні перевезення – це єдина галузь, зокрема і в транспортній сфері, яка на 95-97% перебуває поза правовим полем.

“Ми смішна країна – у нас у класифікаторі є професія манікюрниці та багато інших, де будь-хто не може просто комусь робити навіть манікюр. І немає професії “таксист”, яка є дуже престижною та мусить бути дуже фаховою. Адже йдеться про людські життя. Нас підтримала Федерація роботодавців, і за два місяці у класифікаторі буде така професія, як “таксист“, щоб було зрозуміло, до кого ти сідаєш. І щоб те, куди тебе везуть – до місця призначення чи в морг – не було російською рулеткою”, – зауважив Червоненко.

У свою чергу голова правління ВГО “УТМА” Анатолій Галазюк відзначив, що водій відповідає як за безпеку перевезень, так і за прийом оплати. Тому має знати не тільки правила дорожнього руху, а й законодавчі підстави роботи з готівковою виручкою.

Водій таксі – це передусім відповідальна особа за виконання публічного договору на перевезення та за прийом готівкової оплати за проїзд. Він має знати не тільки правила дорожнього руху.а і правила надання послуг, знати правила роботи з готівковою виручкою. Чи може людина з вулиці, яка не володіє законодавчими підставами, знати, що робити з готівковою виручкою? Сидіти за кермом таксі та приймати гроші?”, – додав він.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.