Новини політики. 16 травня. Колишній президент Віктор Ющенко сподівається, що Україна впорається з труднощами і продовжить інтеграцію в європейське співтовариство.

Ющенко: Україна знайде в собі сили розібратися у викликах, що стоять перед нею

Про це він сказав журналістам у Вашингтоні, де перебував на запрошення Інституту 43-го президента США Джорджа Буша.

«Мені б хотілося, щоб Україна не втратила свій шанс. Мені б дуже хотілося, щоб незважаючи на всі події, ні Європа, ні Америка не зменшили своєї уваги до моєї нації», – сказав Ющенко.

На його думку, тема свободи для України є на сьогоднішній день актуальною. «Досягнення свободи не є виміром одного року, чотирьох або п’яти, ми ще не навчилися жити в свободі, ми ще не навчилися цінувати демократію, і процеси, що відбуваються зараз в країні, кажуть про те, що у нас ще багато громадської і політичної роботи, щоб свобода і демократія були незворотними», – заявив екс-президент.

За його словами, важливим є не тільки те, як українці представляють свободу і демократію, як їх відстоюють, як проводять вибори, як ведуть політичний діалог у країні, а й те, як сприймають Україну за кордоном.

«Мені прикро, коли на Україну негативно дивляться, мені прикро, коли негативно оцінюється те, що дуже часто нам належить, у тому числі пам’ять та історія», – зазначив він, додавши, що українцям необхідно навчитися захищати свої інтереси.

Віктор Ющенко повідомив, що під час його зустрічей у Вашингтоні з колишніми президентами США, діючими сенаторами, всіх надзвичайно цікавила ситуація в Україні.

«Незважаючи ні на що, я – оптиміст, я думаю, що Україна знайде в собі сили розібратися у викликах, що стоять перед нею. Я переконаний, що понад усе стратегічно важливо, щоб зараз не помилитися і не звернути зі стратегічного шляху європейської інтеграції», – заявив він.

Колишній президент висловив сподівання, що підготовлена угода з Євросоюзом про політичну асоціацію та створення зони вільної торгівлі не виявиться «у кошику».

Від також зазначив, що доводить всім, з ким зустрічається, що європейська інтеграція України вигідна не тільки нашій країні, але й Європі.

«Переконаний, що ми в цих складних обставинах зможемо знайти власну національну відповідь – як впоратися з цими викликами, як не потрапити під брехливі, легкі рецепти, в тому числі у зовнішній політиці», – сказав Ющенко.

За матеріалами НБН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.