Новини політики. 15 травня. ЄС називає три кроки, які повернуть відносини Брюсселя і Києва на колишній рівень – це вирішення проблеми виборчого правосуддя, проведення вільних і справедливих парламентських виборів і проведення необхідних реформ.

Політична асоціація та економічна інтеграція - на столі

Ці кроки позначив на прес-конференції у вівторок в Брюсселі, яка відбулася після закінчення Ради зі співпраці України-ЄС міністр закордонних справ Данії, яка головує в ЄС, Віллі Сьовндал.

За його словами, в ході минулого засідання сторони “фокусувалися на кроки, які повинні бути зроблені для повернення відносин на колишній рівень”.

“Наш сигнал простий – політична асоціація та економічна інтеграція – на столі. Все вже зроблено, але Україні потрібно продемонструвати відданість європейським цінностям. Для цього існує простий шлях: перше – це проблема виборчого правосуддя в країні, друге – провести вільні і справедливі вибори, третє – проведення реформ. Всі ці цілі досяжні. ЄС готовий надати підтримку”, – підкреслив він.

Сьовндал також розповів, що в ході засідання сторони проаналізували стан відносин між Україною та ЄС. При цьому Сьовндал підкреслив, що останнім часом стан відносин у партнерів “викликав розчарування, і наші відносини проходять через важку фазу”.

“Ми б хотіли, щоб вони повернулися на колишній шлях”, – сказав міністр.

Європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле, також зазначивши, що останній розвиток подій в Україні викликав стурбованість, підтвердив заявлену верховним представником ЄС Кетрін Ештон позицію про те, що ЄС хоче підписати Угоду про асоціацію, але Україна повинна поважати і дотримуватися європейських цінностей.

“Заходи, які ми очікуємо від України – абсолютно чіткі, і політична асоціація та економічна інтеграція є нашою спільною метою”, – заявив він.

За матеріалами Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.