Новини політики. 25 травня. Інтеграція України в європейську, світову економічну й політичну системи, що сприятиме сталому розвитку вітчизняної економіки, підвищенню рівня й якості життя людей, утвердженню демократичних цінностей, є незворотною.

Поглиблення євроінтеграції сьогодні необхідне

Таку думку висловили учасники Українсько-польського форуму партнерства, засідання якого проходить в Луцьку у п’ятницю, 25 травня.

Учасники заходу констатували, що після останнього засідання Українсько-польського форуму партнерства у нашій країні відбулися достатньо серйозні, позитивні зміни.

Важливо те, що парафовано Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС, прийнято Кримінально-процесуальний кодекс, який є кроком до утвердження в країні верховенства права й рівності всіх перед законом, Закон України «Про громадські об’єднання» та ухвалено Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, що забезпечило інститутам громадського суспільства більш активну участь в процесах інтеграції України в Європейський союз.

В планах – робота в культурній та освітній сферах: реалізація програм польсько-українського молодіжного обміну, створення Східного європейського університету та будівництво студентського містечка на базі Волинського національного університету імені Лесі Українки. Про це повідомляє прес-служба Анатолія Кінаха.

«Одним із важливих документів, на який опираються учасники Українсько-польського форуму партнерства, є постанова Верховної ради України та Сейму Республіки Польща, що прийнята у 2003 році. Ми розуміємо важливість визнання історичної правди, працюємо над поглибленням між українцями і поляками духу порозуміння, дружби і взаємоповаги», – зауважив депутат.

За його словами, учасники форуму відзначили необхідність створення спільних робіт, які б дали можливість об’єктивно розкрити минуле українсько-польських стосунків, в той же час розповідали про сьогодення наших взаємовідносин. «Лише вичерпна історична правда про давнє і нещодавнє минуле, об’єктивні чесні відповіді на складні питання можуть стати підґрунтям у становленні взаєморозуміння та добрих стосунків між народами», – вважає політик.

Наступне засідання Українсько-польського форуму партнерства домовлено провести у Вроцлаві наприкінці 2012 року і присвятити його питанням історії, культурних й освітніх взаємозв’язків.

Всі пропозиції щодо поглиблення українсько-польських відносин, напрацьовані в ході сьогоднішнього форуму, будуть направлені керівництву України і Польщі.

Джерело Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.