Новини України. 2 травня. Євгенія Тимошенко дала ексклюзивне інтерв’ю чеському виданню Český rozhlas “Мама хвора, а час біжить”.

Євгенія Тимошенко розповідає про стан матері

Český rozhlas: Коли Ви в останній раз бачили свою матір? У Вас є можливість з нею зустрічатися?
Євгенія Тимошенко: Свою маму я останній раз бачила три дні тому. Коли ми зустрілися, вона вже вісім днів голодувала. Її фізичний стан постійно погіршується. Вона мужня, вона намагається не показувати свій біль, але вона дуже слабка. При її поганому стані здоров’я голодувати дуже небезпечно.

– Ваша мама приймає допомогу лікарів?
– З листопада, коли у неї з’явилися серйозні проблеми зі здоров’ям і вона перестала ходити, вона приймає знеболюючі ліки. Ніякої спеціальної лікарської допомоги вона не отримує. Навіть після того як Європейський суд з прав людини в березні закликав українську владу надати їй лікування в спеціалізованій клініці, нічого не сталося. Стан її здоров’я постійно погіршується, перш за все, її мучать хронічні болі в спині.

– Вона має намір продовжувати голодування?
– Вона почала голодівку 20-го березня, після того як на неї накинулися і силою перевезли в лікарню. Охорона, побила її, порушила всі закони. Голодуючи, вона виступає проти насильства, вчиненого над ув’язненими, проти порушення прав людини і тортур, які відбуваються в тюрмах. Так вона хоче показати світу, що те, що відбувається на Україні, переходить всі межі. Вона має намір продовжувати голодування до тих пір, поки її не виправдають і не відпустять інших політичних ув’язнених, які разом з нею могли б брати участь в наступних парламентських виборах.

– Як Ви вважаєте, тиск з боку європейського співтовариства щось змінить?
– Я думаю, якби не було тиску з боку Європи, деяких лідерів Європейського Союзу, представників різних міжнародних організацій та інших політичних представників, можливо, деякі політичні в’язні вже були б мертві або були б у повній ізоляції без будь-якої надії. Але час іде, і нас чекає черговий суд. Тому ми просимо Європу і весь демократичний світ використовувати будь-які можливості, щоб зупинити безправ’я в Україні.

– Ви вважаєте, що Україна віддаляється від Європейського Союзу?
– Думаю, на початку, коли Європейський Союз українській владі відправляв попередження, щоб вони змінили деякі закони, дотримувалися прав людини і відпустили політичних ув’язнених, це була просто дипломатична мова. Але в даний час все зайшло далі, і Україна в Європі стає ізольованою державою. Ми сподіваємося, що все закінчиться і тиск, який чиниться на Україну, призведе до змін в режимі Януковича.

За матеріалами Český rozhlas

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.