Новини світу. 1 травня. Багатотисячний мітинг на 1 травня пройшов у японській столиці Токіо.

Японці вимагають закриття всіх АЕС

Демонстранти вимагали якнайшвидшого відновлення постраждалих районів і створення робочих місць, ліквідації всіх атомних електростанцій та забезпечення соціальних гарантій.

Національна Федерація профспілок зібрала на мітинг понад 20 тис чоловік. Багато хто приїхав з постраждалих в минулому році від стихійного лиха районів, де ситуація важча, ніж в цілому по країні. Якщо в середньому в Японії рівень безробіття становить 4,5%, то, наприклад, в одній з найбільш постраждалих від цунамі префектур Івате – 5,7%. Всього в Японії налічується 3 млн безробітних.

Промовці відзначили, що в постраждалих районах сформувалося замкнене коло: уповільнений процес відновлення створює несприятливі умови для бізнесу і торгівлі, це призводить до скорочення робочих місць і зарплат, що, в свою чергу, ще більше погіршує кон’юнктуру і уповільнює відновлення.

Ситуація в постраждалих районах позначається і на загальній економічній ситуації в країні. Тому у вимогах до уряду, які ухвалили учасники мітингу, відновлення ринку праці і рівня життя в постраждалих префектурах стоїть на першому місці. Крім того, присутні зажадали соціальних гарантій для тимчасових робітників і службовців за річними контрактами.

Зазначимо, землетрус магнітудою 9 балів, який відбулося на північному сході Японії 11 березня 2011 року, отримав офіційну назву Великого землетрусу Східної Японії. Він викликав цунамі, висота якого досягала 30-40 метрів. У результаті стихійного лиха загинули і пропали безвісти понад 19 тис чоловік. Майже 380 тис будинків були знищені або частково зруйновані. Цунамі стало причиною аварії на АЕС “Фукусіма-1”, повна ліквідація якої займе 30-40 років. У результаті аварії район в радіусі 20-ти кілометрів від станції став зоною відчуження.

За матеріалами РИА НОВОСТИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.