Новини політики. 9 травня. Перенесення запланованого на кінець цього тижня в Україні саміту лідерів країн Центральної Європи було «єдиним розумним рішенням», яке могла ухвалити українська влада в нинішній ситуації.

Ян Пєкло: поки невідомо який шлях обере Янукович

Таку думку у Польщі висловив директор польсько-української фундації PAUCI Ян Пєкло.

У той же час він зазначив, що складно спрогнозувати, яким чином цей інцидент вплине на позицію української влади у справі екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

«Не знаємо відповіді, чи цей саміт був скасований через те, що Янукович прийшов до висновку, що йому ніяка Європа не потрібна, і він все одно робитиме все, що хоче, чи насправді відкликав його, оскільки відчув себе безпорадним», – сказав експерт.

Пєкло зазначив, що бойкот президентами саміту свідчить про все більший опір в Європейському Союзі політиці Януковича, який зараз може обрати компроміс з ЄС або піти шляхом Президента Білорусі Олександра Лукашенка.

«Це великий знак питання, чи піде Україна повністю в напрямку моделі Білорусі... Це питання, на яке (зараз) немає повної відповіді», – сказав директор PAUCI, зауваживши, що певне світло на справу можуть пролити коментарі Януковича найближчим часом.

У той же час, на його думку, остаточну відповідь в цій справі дадуть заплановані на жовтень цього року вибори до Верховної Ради.

Вчора МЗС повідомив, що Україна переносить саміт у Ялті через те, що ряд глав європейських держав не зможуть взяти в ньому участь.

За матеріалами Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.