Новини України. 17 травня. Президент України Віктор Янукович під час зустрічі з представниками Парламентської асамблеї Ради Європи не виключив, що ситуація з укладанням Юлії Тимошенко може вирішитися політичним шляхом, але тільки після завершення розгляду касаційної скарги захисту екс-прем’єра на вирок.

Про це заявила журналістам співдоповідач моніторингового комітету ПАРЄ по Україна Маріетта де Пурбе-Лундін.

Янукович допускає політичне рішення у справі Тимошенко, - представник ПАРЄ

“Він (Янукович) повторив, що потрібно всім поважати юридичний процес. Президент сказав, що про політичне рішення ситуації з Тимошенко та іншими (опозиціонерами) можна буде думати після закінчення юридичного процесу”, – сказала вона.

Співдоповідач моніторингового комітету ПАРЄ додала, що зустріч з главою української держави тривала майже дві години.

Пурбе-Лундін пояснила, що політичними рішеннями, в результаті яких Тимошенко може вийти на свободу, можуть бути зміни законодавства, амністія, помилування або виконання рішення Європейського суду з прав людини.

“Важко тлумачити почуття президента, але скажу вам, що в мене виникло відчуття, що він (Янукович) вважає, що справа Юлії Тимошенко та інших, як хмара, висить над Україною, не даючи можливості оцінити, добре чи погано робить щось України“, – додала вона.

Вищий спеціалізований суд України у цивільних і кримінальних справах почав у вівторок розгляд касаційної скарги захисту Тимошенко на рішення суду першої інстанції, що засудив екс-прем’єра в жовтні 2011 року до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газової угоди з РФ в 2009 році. Розгляд перенесено на 26 червня у зв’язку з відсутністю на судовому засіданні Тимошенко, а також у зв’язку з необхідністю вивчення додаткових матеріалів справи.

За матеріалами РИА НОВОСТИ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.