Новини здоров’я. 29 травня. Антиоксиданти – це молекули, які беруть активну участь у біологічних процесах організму.

Приставка «анти» означає протистояння, тобто антиоксиданти протистоять оксидантам.
Оксиданти називають ще вільними радикалами – це молекули кисню, у яких відсутній електрон. Вони намагаються забрати цей електрон в інших. По-хорошому, донорами є антиоксиданти. Але, якщо антиоксидантів в організмі недостатньо, то оксиданти починають руйнувати оболонки інших молекул, що викликає порушення фізіологічних процесів на клітинному рівні.
Як діють антиоксиданти?
Дослідження показали, що однією з причин хвороби Паркінсона є пошкодження нервових клітин вільним радикалами. Оксиданти руйнують не тільки нервові клітини мозку, але і колаген – основну сполучну тканину. Під час стресів або перенапруження, як емоційного, так і фізичного, збільшується кількість вільних радикалів, що виводить з ладу багато систем організму, в наслідок чого виникають різні хвороби.
Захищаючи клітини від руйнівної дії вільних радикалів, антиоксиданти допомагають, таким чином, захистити організм від таких захворювань, як ожиріння, артрити, цукровий діабет, серцево-судинні захворювання тощо. До антиоксидантів відносять каротиноїди (бета-каротин, лікопен), вітамін С (аскорбінова кислота), вітамін Е, токотрієноли, селен, ліпоєву кислоту.
Антиоксиданти поставляються в організм через продукти харчування та вітамінні препарати.
Продукти харчування.
Велика кількість антиоксидантів міститься в капусті, картоплі, моркві, цибулі, помідорах, часнику. Найголовніше – вони вирощуються у нас і не є рідкісними або дорогими продуктами. Щоб зберегти найбільшу кількість антиоксидантів, дієтологи радять вживати ці овочі в сирому вигляді. Так, наприклад, для кращого засвоєння моркви можна додати трохи рослинного масла.
Крім овочів, велика кількість антиоксидантів міститься в свіжих фруктах і сухофруктах, а саме в цитрусових, винограді. Крім того, ці корисні речовини присутні у волоських горіхах, бобових, а також в різної зелені.
Вітамінні препарати.
Оскільки наше навколишнє середовище дуже сильно забруднене, то і якість продуктів харчування теж залишає бажати кращого. Якщо людина відчуває гостру нестачу тієї чи іншої речовини в організмі, то лікарі рекомендують вживати додаткові вітамінні препарати, щоб відновити баланс.
Всі ми прекрасно знаємо аскорбінову кислоту, а саме вітамін С, який підтримує і зміцнює імунну систему. Вітамін С в поєднанні з вітаміном Е значно знижує ризик виникнення ракових захворювань.
Вітамін РР (нікотинамід) допомагає відновити циркуляцію крові.
Брак вітаміну Q може призвести до анемії, а вітаміну Е – до розладів серцевого ритму, дистрофії, ослабленні статевої функції.
Не варто забувати про те, що вітамінні препарати потрібно застосовувати тільки за призначенням лікаря, щоб не нашкодити своєму організму. Порадитися з лікарем можна в нашому медичному центрі, де також можна пройти діагностику організму і встановити ризик виникнення того чи іншого захворювання.
За матеріалами Медичного центру НоуХауМед