Новини України. 16 травня. Верховна Рада України відмовилася включити до порядку денного проект закону щодо амністії в 2012 році осіб, засуджених за перевищення влади, привласнення, розтрату або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем.

ВРУ не розглядає законопроект про амністію

За пропозицію про внесення даного законопроекту, запропонованого депутатом від НУ-НС Арсенієм Яценюком, проголосували всього 142 народних депутата з 417 зареєстрованих в сесійній залі.

Законопроектом пропонується застосувати відповідно до умов, визначених Законом “Про застосування амністії в Україні”, амністію щодо індивідуально не визначеної, але чітко окресленої за формальними ознаками категорії осіб.

Передбачається оголосити амністію і поширити її дію в першу чергу на найбільш незахищені та соціально вразливі категорії засуджених, зокрема на неповнолітніх, вагітних, осіб похилого віку, інвалідів тощо.

Проектом передбачається зменшення переліку злочинів, вчинення яких унеможливлює застосування амністії.

Крім того, прикінцевими положеннями проекту передбачається внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінально-процесуальний кодекс України та Закон “Про застосування амністії в Україні”. Необхідність зазначених змін обумовлена ​​необхідністю усунути порушення вимог статті 22 Конституції України, допущених в процесі внесення змін до зазначених законів в 2011 році.

Реалізація запропонованих змін дозволить визнати осіб, які будуть звільнені на підставі акту амністії, як не мають судимості. Як наслідок, такі особи володітимуть повним обсягом прав і повноважень, в тому числі правом бути висунутим кандидатом в народні депутати і бути обраним за результатами чергових виборів народних депутатів, які відбудуться 28 жовтня 2012 року.

Таким чином, пропонувалося поширити дію закону про амністію в 2012 році на осіб, засуджених за статтями 191, 365 Кримінального кодексу України, за якими, в тому числі засуджені Тимошенко і Луценко.

За матеріалами Левый Берег

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.