Новини економіки. 16 травня. Можливе виключення Греції з єврозони не буде для неї катастрофою.

Виключення Греції з зони євро не буде для неї катастрофою

Так вважає професор Університету Париж 10, радник Центру проспективних досліджень і міжнародної інформації (CEPII) Мішель Агліетта.

“Сьогодні вихід Греції із зони євро – це найбільш реальний сценарій, може бути так, що у греків не залишиться іншого виходу. Після нових виборів, якщо ліві сили отримають 25 -30%, то після певного порогу не залишиться іншого виходу. Чи буде це катастрофою для країни в середньостроковій перспективі? Напевно, ніє. В Азії теж спостерігалися останнім часом кризи, була криза в Росії в 1998 році, згадайте аргентинську кризу. Але кожен раз країнам вдавалося в середньостроковій перспективі за допомогою девальвації досягти зростання експорту, і починалося економічне зростання. Фінансова криза – це не глухий кут, це не кінець “, – сказав він під час відео-моста Москва-Париж.

За словами експерта, наслідки виходу Греції із зони євро в короткостроковій перспективі не будуть райдужними.

“Перші півроку-рік, з досвіду інших країн, буде спостерігатися дуже велике падіння національної валюти. Але потім пройде шість місяців і знову почнеться експорт за рахунок пониження курсу. Таким чином, країна може цілком показати свої конкурентні переваги, туризм виросте, тому що ціни на послуги та товари в Греції знизяться. Якщо уряду вдасться змусити кредитувати малий і середній бізнес, то тоді все вдасться зробити”, – додав він.

Раніше більшість офіційних осіб, що представляють міжнародних кредиторів країни, говорили, що вихід Греції із зони обігу єдиної європейської валюти небажаний і неможливий, оскільки не розроблені механізми такого процесу.

Обговорення можливості відмови Греції від використання єдиної європейської валюти почалося з новою силою кілька днів тому, на тлі повідомлень про те, що грецьким політикам не вдається сформувати коаліційний уряд через розбіжності між партіями з питання жорстких заходів економії, які Греція проводить в обмін на пільгові кредити від ЄС і МВФ. Без цієї фінансової допомоги у країни не буде коштів для того, щоб розплатитися з кредиторами, і їй доведеться оголосити дефолт по суверенних боргових зобов’язаннях і покинути єврозону.

16 травня голова Міжнародного валютного фонду, що кредитує Грецію разом з Єврокомісією та Європейським центробанком, Крістін Лагард заявила, що не виключає можливості “впорядкованого виходу” Греції з єврозони в разі відмови влади країни виконувати зобов’язання щодо скорочення дефіциту бюджету.

Між тим, вихід Греції з єврозони може сильно вдарити по стану фінансів решти країн, що використовують єдину європейську валюту. За оцінками німецького видання Wirtschaftswoche, такий розвиток ситуації обійдеться країнам єврозони в 276 мільярдів євро, а найбільшій економіці Європи – Німеччині – в 77 мільярдів євро.

За матеріалами РИА НОВОСТИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.