Новини культури. 4 травня. Найбільша в світовій історії виставка анатомічних малюнків і рукописів Леонардо да Вінчі відкривається сьогодні в одній з галерей Букінгемського палацу у Лондоні.

Відкривається найбільша виставка анатомічних малюнків Леонардо да Вінчі

На експозиції перед відвідувачами постане велика колекція з 87 ескізів і численних записів великого італійця, так і не опублікованих за його життя.

Незважаючи на те, що да Вінчі протягом століть був відомий як один з найбільших діячів мистецтва і науки Високого Відродження, значення його прогресивних анатомічних досліджень залишалося практично невідомим до XX століття. Леонардо з величезним захопленням працював над створенням малюнків та описом своїх спостережень.

За існуючими оцінками, до теперішнього часу з незліченної безлічі рукописних листів генія, успадкованих його другом і учнем Франческо Мельци, до наших днів збереглося близько 7 тис сторінок. У кінці XVI століття скульптор Помпео Леоні придбав частину паперів да Вінчі у сина Мельци і оформив їх в ряд альбомів, кожен з яких складався приблизно з 600 сторінок.

Близько чверті манускриптів із зібрання монарха є анатомічні малюнки – це майже всі роботи Леонардо з цього предмету, які існують в світі сьогодні. Вони були опубліковані лише на межі XIX-XX століть.

Рукописи, які виставляються в Букінгемському палаці, дозволяють також простежити складну еволюцію анатомічної думки да Вінчі в хронологічному порядку – починаючи з його перших досліджень в 80-ті роки XV століття і закінчуючи записами про роботу серця від 1511-1513 років, які не перестають вражати фахівців і до цього дня.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.