Новини України. 17 травня. Відкрилася друга черга найбільшого в Україні пункту пропуску “Ягодин”.

Відкрито другу чергу пункту пропуску Ягодин на кордоні з ЄС (фото Волинські новини)

На кордоні з Польщею і Євросоюзом відкрита друга черга великого автомобільного пункту пропуску в Україну “Ягодин”. На заході були присутні голова Державної митної служби України Ігор Калетник, голова Державної прикордонної служби України Микола Литвин та голова Волинської обласної державної адміністрації Борис Климчук.

Обсяг фінансування будівництва пункту пропуску “Ягодин” склав 80,2 мільйона гривень. Кошти були виділені з державного бюджету України в рамках програми підготовки до Чемпіонату Європи з футболу Євро-2012.

Глава Держмитслужби Ігор Калетник підкреслив, що необхідність посилення цього напрямку обумовлена ​​постійним зростанням товарообігу Україна з Польщею. Так, за 4 місяці цього року він виріс на 10% і склав майже 2 мільярди доларів; в цілому товарообіг з Євросоюзом досяг 13 мільярдів доларів.

“Щодоби тут зможуть проходити митне оформлення 800 вантажних автомобілів, 3000 легкових автомобілів, 75 автобусів і 8,5 тисячі громадян. А при пікових навантаженнях – 1,2 тисячі вантажних автомобілів і 3,5 тисячі легкових. Кількість смуг руху також збільшилася вдвічі – до 26 “, – зазначив він.

На “Ягодині” введена автоматизована система “фільтр пункту пропуску”: сканер для вантажних автомобілів дозволяє здійснювати контроль без відкриття вантажного відсіку і вивантаження товарів. Таким чином, скорочується час проходження процедур. Крім того, забезпечено швидке оформлення вантажів, транспортних засобів і громадян. Час митного оформлення становить для вантажного автомобіля є 2:00, автобуса – 30 хвилин, легкового автомобіля на зеленому коридорі – до 10 хвилин, громадянина – 2 хвилини.

Митне оформлення вантажів здійснюється за принципом “єдиного вікна”: декларант подає документи тільки один раз – митнику. Після завершення всіх процедур від нього ж отримує оформлені документи.

“Ми виходимо на інший рівень стягнення податків. Ягодинська митниця щодня перераховує до бюджету 10 мільйонів гривень”, – повідомив голова ДМСУ.

Крім того, в пункті пропуску “Ягодин” передбачено наявність окремої смуги руху “Євро-2012” для переміщення збірних футбольних команд, представників УЄФА, уболівальників і організованих туристичних груп.

За матеріалами Подробности

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.