Новини України. 8 травня. Стали відомі нові подробиці, пов’язані з появою в інтернеті відео нібито зустрічі Юлії Тимошенко і її адвоката Сергія Власенка в Київському (колишньому Лук’янівському) СІЗО.

Відео з Тимошенко та Власенком проходить перевірки

Проведена прокуратурою Києва перевірка показала, що зйомка велася 15 грудня 2011 камерою спостереження, встановленою в палаті № 260 медчастини ізолятора, де на той момент перебувала екс-прем’єр, повідомляє Сегодня.

І саме в цей день її відвідував адвокат, що відображено в книгах обліку та підтверджується персоналом. Відеоінформацію могли несанкціоновано зняти або з сервера, встановленого в СІЗО, або з монітора, де відображається спостереження з різних ділянок установи.

«Враховуючи не дуже якісне зображення відеоролика, що з’явився в Мережі, – розповів прокурор столиці Анатолій Мельник, – можна припустити, що, швидше за все, це була зйомка з монітора на мобільний телефон, зроблена кимось із нинішніх або колишніх співробітників ізолятора».

За його словами, відповідно до закону про попереднє ув’язнення та інструкцій Держпенітенціарної служби, в Київському СІЗО легально встановлено 139 відеокамер спостереження – як у камерах, коридорах, палатах, так і на відкритій території. Це робиться в інтересах забезпечення безпеки людей, що перебувають в СІЗО, а також для контролю оперативної ситуації.

Перевіркою встановлено, що доступ до відеоспостереження мають приблизно 40 осіб – представники керівництва СІЗО, чергової частини, оперативні співробітники.

«Доступ до відеоспостереження на момент зйомки мали і працівники, які вже звільнені з СІЗО, тому на причетність до зйомки або перезйомки відео, що відбувалося в 260-й палаті, ми перевіряємо і їх, – каже Мельник. – Думаю, нам вдасться виявити того, хто це зробив. І незалежно, працює він чи вони зараз, або ні, притягнути до відповідальності».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.