Новини політики. 26 травня. Виборів мера столиці в цьому році не буде. Таке рішення вже прийняли у фракції Партії Регіонів в парламенті.

Київська міська рада
Хто виконуватиме обов'язки мера - поки не ясно

Нового градоначальника разом з Київрадою ми будемо вибирати тільки навесні 2013 року. Опозиція теж не проти, тому питання вирішене. А ось хто до цього часу виконуватиме обов’язки мера, поки не ясно. Це може бути і сам Леонід Черновецький, і секретар Київради Галина Герега, повідомляє Сегодня.

«Рішення про дату виборів мера Києва вже з юридичної площини перейшло в політичну, – говорить глава фракції Партії Регіонів Олександр Єфремов. – Вибирати зараз мера, а навесні наступного року Київраду – це нелогічно. До того ж Київ повністю випав з державного графіка виборів – місцеві ради обираються раз на п’ять років по всій країні одночасно, і наступні вибори мають бути в 2015 році. Тому фракція вирішила – навесні наступного року проведемо дострокові вибори мера і Київради, вони пропрацюють 2,5 року. А в 2015 році Київ разом з усією країною вирушить на вибори і мера, і Київради. Таким чином столиця увійде в графік».

З цим згодні і в опозиції. «За останні роки з виборами в столиці стільки наробили, що зараз може врятувати тільки політичне рішення, тому що правильного юридичного не існує. Потрібно прийти до того, щоб у Києві в 2015-му були вибори, як і у всій країні», – говорить депутат від НУНС Юрій Ключковський.

Голосувати за таке рішення депутати збираються в першій половині червня. Чому такий компроміс влаштував і владу, і опозицію – зрозуміло: остання так і не визначилася з єдиним кандидатом, а у влади немає впевненості у перемозі.

3 червня повноваження Черновецького закінчаться, і, на думку Єфремова, його обов’язки до наступних виборів повинен виконувати нинішній секретар Київради Галина Герега. «Вона має на це право», – говорить Єфремов.

Правда, заступник голови фракції Михайло Чечетов вважає, що нинішній мер Леонід Черновецький може виконувати свої обов’язки до наступних виборів. Сама Герега каже, що погодиться з будь-яким рішенням парламенту. «Я зараз є заступником мера, секретарем Київради. І буду працювати так, як вирішить парламент», – сказалаГерега.

Один з головних претендентів на пост мера Києва Віталій Кличко вже не поспішає з відповіддю на питання – чи буде він балотуватися в мери столиці. «Я людина забобонна і не хочу заздалегідь давати відповідь, боюся, що наврочать. Я досі так і не знаю, коли ж будуть вибори в столиці, а давати відповіді на віртуальні питання не хочу. Нехай визначаться», – сказав Кличко. В кулуарах Київради кажуть, що Віталій зараз серйозно задумався: а чи хоче він взагалі ставати мером Києва, у якого зараз не так вже й багато повноважень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.