Новини здоров’я. 26 травня. Велоспорт – корисне для здоров’я заняття. Але надмірне захоплення ним може спричинити проблеми з репродуктивною функцією.

Надмірне захоплення спортом може негативно позначитися на здоров'ї

Як показало дослідження вчених з США, у чоловіків-велосипедистів спостерігаються гормональні зміни, що знижують їх шанси стати батьками.

Помірні заняття фізкультурою покращують роботу серцево-судинної системи і позитивно впливають на метаболізм і фігуру, однак надмірне захоплення спортом може негативно позначитися на роботі нервової, ендокринної і репродуктивної систем.

Вчені з Каліфорнії залучили до свого дослідження 15 спортсменів триатлоністів, 46 велосипедистів і 45 непрофесійних любителів здорового способу життя. Учасники заповнили анкету і здали кров на рівень тестостерону, естрадіолу, кортизолу та інших гормонів.

Як виявилося, рівень естрадіолу у велосипедистів був вдвічі вище, а рівень тестостерону на 50% вище, ніж у інших спортсменів. Підвищений рівень естрадіолу у чоловіків пов’язують з гінекомастією – хворобою, при якій у чоловіків випадає лобкове волосся і збільшуються груди.

«Хоча наші висновки і є попередніми, нам необхідно більш ретельно вивчити цю проблему, щоб з’ясувати, які ще види спорту можуть впливати на рівень гормонів у чоловіків та їх репродуктивну функцію», – підсумували дослідники.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.