Новини здоров’я. 24 травня. Чоловіки, які рано втратили волосся, знаходяться в групі ризику розвитку раку передміхурової залози.

Лисі чоловіки повинні перевірятися на рак простати

Таким чином, лисим чоловікам не слід нехтувати регулярним відвідуванням лікаря на предмет діагностики раку простати.

Чим більше волосся втратив чоловік, тим вища ймовірність того, що він може захворіти на рак передміхурової залози. Хоча механізм цього зв’язку поки не відомий, вчені з Канади вважають, що це можна пояснити тим, що чоловічі статеві гормони андрогени відіграють роль як в процесі облисіння, так і в процесі розвитку раку.

Андрогени, які включають і тестостерон, пригнічують ріст волосся і провокують розвиток ракових клітин. Вважається, що у чоловіків, схильних до облисіння, рівень одного з цих гормонів збільшується, через що їх волосяні фолікули зменшуються в розмірах. Крім того, цей гормон давно звинувачують у зв’язку з розвитком раку простати.

У дослідженні взяли участь 214 пацієнтів у віці 59-70 років, які проходили біопсію простати. Ступінь облисіння оцінювалася експертами з чотирьох бальною шкалою. Як виявилося, ступінь облисіння чоловіка безпосередньо пов’язана зі збільшенням ризику виявлення змін в передміхуровій залозі.

«Між облисінням і раком простати існує якийсь зв’язок, однак він може бути наслідком іншого фактора ризику, наприклад, генетичної схильності або факторів навколишнього середовища», – відзначили дослідники.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.