Новини здоров’я. 22 травня. Вимерлим чудовиськам, що населяли нашу планету мільйони років тому, не чуже людське, вважають експерти з університету Брістоля, Великобританія.

Пліозаври нагадують сучасних крокодилів

Вивчаючи останки динозаврів, вони виявили у них ознаки захворювання суглобів, споріднене до артриту.

Як показав аналіз кісток масивних щелеп стародавнього мешканця моря пліозавра, тварина страждала від хвороби скронево-нижньощелепного суглоба. Пліозаври нагадують сучасних крокодилів своєї короткою шиєю, величезними щелепами і чотирма плавниками, що допомагали їм пересуватися і полювати в воді.

Мітки, які залишилися на щелепі динозавра, говорять про те, що артрит, від якого він страждав, був хронічним. Анатомічні особливості тварини вказують на те, що це була стара самка, у якої артрит розвинувся з роками.

Так само, як у людей з віком з’являються проблеми з суглобами ніг, у цієї старої леді розвинувся артрит щелеп, і їй вдалося прожити з ним деякий час. Тріщина на щелепі показує, що в певний момент кістка ослабла і зламалася, а з таким дефектом тварина не може полювати і харчуватися, що, можливо, і призвело до її смерті.

«Ми бачили подібні дефекти і у нині існуючих тварин, таких як крокодили або кити, однак ці тварини можуть жити роками, поки здатні прогодувати себе, незважаючи на те, що артрит завдає їм болю”, – відзначили дослідники.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.