Новини України. 16 травня. Amnesty International закликала Україну перед Євро-2012 створити незалежний орган, який розслідуватиме факти насильства в міліції.

Фанати, які відвідують Євро, знаходяться під загрозою з боку міліції - Такер

Amnesty International зазначила, що закон є важливим кроком, щоб приборкати широку злочинність міліції, повідомляють Контракты.

«Хоча ми вітаємо введення нових гарантів захисту від катувань з боку міліції та жорстокого поводження, деякі аспекти закону не вступлять в силу ще п’ять років», – сказав представник організації по Україні Макс Такер.

«При існуючому стані речей фанати, які відвідують Євро, знаходяться під загрозою з боку міліції. Швидке створення незалежного органу з розслідування цих злочинів стало б викликом, який би розбудив сили, що звикли до незаконного поводження», – вважає Такер.

За його словами, українська прокуратура зараз працює разом зі співробітниками міліції для вирішення звичайних злочинів, і часто відмовляється порушувати кримінальні справи проти своїх колег. Організація також навела приклад смерті студента Ігоря Індила в результаті протиправних дій міліції як один з багатьох, які зараз вимагають негайного розслідування.

«Той факт, що знадобилося два роки інтенсивного освітлення в ЗМІ та рішення суду тільки для того, щоб відкрити розслідування, свідчить про те, наскільки глибокими є недоліки існуючої системи», – зазначив Такер.

На його думку, без установи, яка б притягувала офіцерів до відповідальності, українська міліція продовжуватиме бити і катувати як їм заманеться. «І у всіх випадках, про які не знають ЗМІ, вони вийдуть сухими з води», – підсумував Такер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.