Новини здоров’я. 20 травня. Вакцина для запобігання рецидиву раку грудей пройшла другу стадію клінічних випробувань.

Вакцина для запобігання рецидиву раку грудей зменшує шанс рецидиву на 43%

Результати роботи Елізабет Міттендорф (Elizabeth Mittendorf) і її колег з Х’юстонського Центру вивчення раку при Техаському університеті будуть представлені в червні на Щорічних зборах Американського товариства клінічної онкології, повідомляюить закордонні ЗМІ.

Вакцина, названа вченими AE37, збільшує активність імунної системи, спрямовану проти рецептора епідермального фактора росту другого типу (HER2) – білка, який сприяє зростанню пухлини. HER2 експресується в клітинах раку грудей і присутній у 75-80 відсотків пацієнтів. Вакцина містить одну з ділянок цього білка.

Вчені випадковим чином вибрали 201 учасники дослідження, які вилікувалися від раку грудей. Їх розділили на дві групи: перша група (103 особи) отримувала вакцинацію, друга група (98 осіб) була контрольною.

Рецидив захворювання спостерігався у 10,3 відсотка жінок з першої групи і у 18 відсотків жінок з другої групи. Таким чином, вакцинація зменшила ризик рецидиву на 43 відсотка і була дієва у жінок з різним рівнем експресії HER2.

Побічні ефекти, викликані застосуванням вакцини, були незначними і короткочасними. Серед них – почервоніння невеликої ділянки шкіри біля місця уколу, симптоми застуди і болю в кістках.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.