Новини світу. 5 травня. Компанія Hokkaido Electric Power приступила до відключення третього енергоблоку електростанції “Томарі” – останнього чинного ядерного реактора в Японії.

В Японії відключають останній ядерний реактор

Згідно з планами оператора, станція припинить виробляти енергію протягом шести годин. Енергоблок “Томарі” перейде в стан “холодної зупинки” 7 травня.

Влада Японії вирішили тимчасово відмовитися від використання атомної енергетики після руйнівного землетрусу і цунамі, які в березні 2011 року призвели до серйозної аварії на АЕС “Фукусіма-1”. Через витік радіації все населення в радіусі 20 кілометрів від станції було евакуйовано. Фахівці визнали аварію на “Фукусімі-1” найбільшим НП на атомних електростанціях з часів Чорнобильської катастрофи.

З весни 2011 року ядерні реактори в Японії стали один за іншим закриватися на профілактичний огляд. Вони відновлять роботу тільки після того, як пройдуть випробування на стійкість до стихійних лих, і тільки за згодою місцевих жителів. Хоча деякі енергоблоки вже пройшли стрес-тест, влада не поспішає відновлювати їхню роботу через протести громадян.

Громадська думка в Японії в основному підтримує відмову від ядерної енергетики.

З іншого боку, до інциденту на “Фукусімі-1” атомні станції на третину забезпечували потреби країни в електроенергії. Японія бідна природними ресурсами, і пошук альтернативних джерел енергії може стати випробуванням для національної економіки.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.