Новини світу. 21 травня. Близько 80 млн жителів Японії мали сьогодні унікальну і, швидше за все, єдину в своєму житті можливість побачити кільцеподібне сонячне затемнення, коли Місяць на кілька хвилин закрив диск світила, залишивши по краях лише блискучу облямівку.

У момент затемнення хмари чудесним чином розійшлися

Як повідомили вчені, попередній раз таке природне явище в цьому великому районі можна було спостерігати 932 роки тому.

У зоні Токіо кільцеподібне сонячне затемнення було зафіксоване о 7:32 за місцевим часом (1:32 за київським). І в столиці, і в інших районах країни було хмарно, що викликало зневіру у численних спостерігачів. Однак у момент затемнення хмари чудесним чином розійшлися, що і дозволило побачити, як Місяць закрив Сонце. Це в прямому ефірі транслювали всі центральні телеканали.

Для спостереження за унікальним явищем найбільш допитливі японці приїхали на тихоокеанське узбережжя півострова Босо на схід від Токіо, де, за розрахунками, затемнення було видно в найбільш повній формі.

Були організовані виходи на прогулянкових катерах в океан, на дахах найвищих токійських будинків організували тимчасові обсерваторії. Багато шкіл дали вказівку учням з’явитися сьогодні на заняття раніше, щоб спостерігати за затемненням разом з вчителями і вислухати відповідні пояснення.

Ще задовго до затемнення всі місцеві ЗМІ попереджали, що за ним не можна спостерігати неозброєним оком або з використанням звичайних біноклів і телескопів. Міністр освіти, науки і технологій Хірофумі Хірано особисто по телебаченню показував, як потрібно користуватися спеціальними окулярами.

Такі окуляри, а також простенькі біноклі із затемненим склом і насадки на окуляри телескопів продавалися тут всюди разом з інструкціями, книгами, відеодисками і комп’ютерними програмами, що дають пояснення з приводу затемнення. Загальний економічний ефект від реалізації цих товарів склав кілька сотень мільйонів доларів.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.