Новини економіки. 14 травня. Україна планується перевести всі комунальні тарифи на економічно обгрунтований рівень до кінця 2012 року.

В Україні переглянуть тарифи на воду і тепло

Про це заявив голова Нацкомуслуг Валерій Саратов.

“Думаю, цього року ми вже перейдемо на економічно обгрунтовані тарифи… Всі питання щодо переходу на економічно обгрунтований тариф, а також графік переходів є в плані національних дій Президента на поточний рік. У цьому році ми повинні будемо підготувати всі проекти документів” , – заявив Саратов.

За його словами, розрахунки комісії показують, що сьогодні в середньому по Україні діючі тарифи на воду покривають 70% собівартості, по теплу – 75%. Саратов відзначив, що це пов’язано, в першу чергу, з тим, що ростуть складові тарифу.

“Для розуміння, структура тарифу наступна. У виробництві тепла до 65% складають витрати компаній на газ, 8-10% – на електроенергію, до 20% – зарплата, на інші витрати: ремонти, амортизацію, паливно-мастильні матеріали, – припадає близько 10%”, – пояснив він.

“У структурі тарифу на воду електроенергія становить 28%, зарплата – 47%, інші витрати – 25%. Але є підприємства водопостачання, де витрати на електроенергію досягають 50-60%”, – додав Саратов.

За матеріалами Обозреватель

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.