Новини культури. 11 травня. В Іспанії під час фотосесії була пошкоджена віолончель роботи майстра струнних інструментів Антоніо Страдіварі.

Віолончель Страдіварі впала і зламалася

Інформацію про інцидент газеті El Mundo повідомив один із співробітників Національного фонду збереження історичної та культурної спадщини. За його словами, віолончель пошкодили близько трьох тижнів тому.

Шийка віолончелі відкололася від інструменту, коли співробітники фонду розставляли для фотографування струнний квартет Страдіварі – дві скрипки, альт і віолончель – в Королівському палаці в Мадриді. Віолончель випадково впала і вдарилася до краю столу.

Фахівці заявили, що пошкодження можна усунути. При цьому підкреслюється, що деталь, яка відкололася, не є оригінальною частиною віолончелі – за наявною інформацією, інструмент, виготовлений в 17 столітті, оновлювали в 19 столітті, і тоді шийка була замінена. На звучанні інструменту заміна не відбилася.

У скільки обійдеться ремонт віолончелі Страдіварі, не повідомляється. Вартість самого інструменту об’єктивній оцінці не піддається, але експерти припускають, що якби віолончель продавалася, вона б коштувала не менше 20 мільйонів євро.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.