Новини світу. 15 травня. Іранська влада вранці стратила молодого чоловіка, якого визнали винним у вбивстві в 2010 році іранського вченого-атомника Масуда Алі Мохаммаді.

В Ірані стратили вбивцю вченого-ядерника

За даними державного телеканалу Ірану, 24-річний Маджид Джамалі Фаши, якого суд визнав агентом ізраїльської спецслужби “Моссад”, був повішений в одній з в’язниць Тегерана.

Професор Тегеранського університету Алі Мохаммаді загинув вранці 12 січня 2010 року у своєму будинку на півночі Тегерана. Викладач сідав в автомобіль, коли поруч з ним за допомогою дистанційно керованого вибухового пристрою був підірваний мотоцикл. Іранські ЗМІ тоді повідомили, що професор був викладачем у галузі атомної енергетики, причому деякі агентства називали його “одним з провідних вчених-атомників країни”.

У серпні 2011 Маджид Фаши визнав себе винним у вбивстві вченого.

Прокурор Тегерана Аббас Джафарі Долатабаді стверджував, що підготовкою Джамалі Фаши займався Ізраїль, і він же оплачував послуги терориста. За даними прокурора, обвинувачений їздив до Ізраїлю, де пройшов курс підготовки на базі “Моссада” і погодився зробити вбивство Алі Мохаммаді за 120 000 доларів.

Вбивства Мохаммаді передували напади на двох іранських учених-ядерників у листопаді 2010 року. Тоді в результаті вибухів в Тегерані загинув ядерник Маджид Шахріані, а його колега доктор Ферейдун Даваніаббасі та їхні дружини отримали поранення.

Незважаючи на те, що на початку 2011 року влада заявили, що безпека іранських учених тепер буде забезпечувати спеціальний охоронний підрозділ, напади на ядерників в Тегерані продовжилися.

Викладач Політехнічного університету 32-річний Мустафа Ахмаді Рошан 11 січня загинув при вибуху замінованого автомобіля в Тегерані. За даними поліції, магнітну бомбу до його автомобіля прикріпив невідомий мотоцикліст. Ахмаді Рошан займав пост заступника директора з комерційних питань на атомному об’єкті в Натанзі.

Влада Ірану заявляла, що за вбивствами вчених-ядерників стояли спецслужби Ізраїлю і США.

США і ряд інших країн Заходу звинувачують Іран в розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма спрямована виключно на задоволення потреб країни в електроенергії.

За матеріалами РИА НОВОСТИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.