Новини світу. 9 травня. Уряд Японії прийняв рішення про вливання 1 трлн ієн в капітал енергокомпанії “Токіо електрик пауер” (ТЕПКО), яка є оператором аварійної АЕС “Фукусіма-1”.

Уряд Японії фінансово підтримає оператора АЕС "Фукусіма-1"

Міністр економіки, торгівлі і промисловості Японії Юкіо Едано заявив, що це рішення означає, що ТЕПКО буде фактично взята під державний контроль.

ТЕПКО – основний постачальник електроенергії в центральну Японію, включаючи Токіо, – продовжує виплачувати компенсації евакуйованим з префектури Фукусіма після аварії на однойменній АЕС. Крім того, компанія продовжує вести дорогу операцію по ліквідації наслідків аварії на станції, даний процес затягнеться на кілька десятків років. У зв’язку з цим ТЕПКО може продовжувати свою основну діяльність лише за підтримки з боку держави.

Для порятунку компанії уряд Японії має намір провести великі грошові вливання в неї і перевести ТЕПКО на тимчасове зовнішнє управління. В обмін на це компанія зобов’язується скоротити свої витрати на 3,37 трлн ієн протягом найближчих десяти років. Раніше з ініціативи японської влади були прийняті рішення про перестановки в керівництві ТЕПКО.

Як очікується, загальна сума за претензіями постраждалих від аварії на “Фукусімі-1” до ТЕПКО до 2013 року перевищить 4,5 трлн ієн.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.