Новини України. 7 травня. Новопризначена омбудсмен відвідає екс-прем’єра і екс-главу МВС, але спочатку «ознайомиться з цими питаннями».

Лутковська ще не ознайомлена зі справами Тимошенко та Луценка

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська має намір відвідати Качанівську виправну колонію, де відбуває покарання екс-прем’єр України Юлія Тимошенко, а також Київський слідчий ізолятор, де знаходиться екс-міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко.

«Обов’язково будуть візити у Качанівську колонію», — сказала Лутковська на прес-конференції 7 травня в Києві, відповідаючи на питання про те, чи планує вона відвідати Качанівську колонію для того, щоб перевірити умови утримання Тимошенко у зв’язку з неодноразовими заявами її соратників про те, що екс-прем’єру не надається необхідне їй лікування.

«У будь-якому випадку, це обов’язково станеться. Але поки що мені хоча б потрібно увійти в курс справи», — уточнила Лутковська, відповідаючи на питання, коли може відбутися її візит у колонію.

«Мені потрібно ознайомитися з першоджерелами. Я — юрист», — додала вона, зазначивши, що їй необхідно буде вивчити всі матеріали, що стосуються справи Тимошенко, в тому числі і інформацію Міністерства охорони здоров’я.

Говорячи про справу Луценка, Лутковська відзначила, що займалася цією справою тільки у тій частині, яка розглядалася в Європейському суді, коли представляла інтереси держави в Європейському суді з прав людини.

«Станом на сьогоднішній день, мені точно так само потрібно з’ясувати всі обставини справи», — підкреслила Лутковська.

«Я планую точно так само (відвідати Луценка). Це не виключено, але, принаймні, мені потрібно ознайомитися з цими питаннями», — сказала вона.

Нагадаємо, 24 квітня Рада обрала Лутковську новим омбудсменом. Вона прийняла присягу на позачерговому засіданні парламенту 27 квітня, присвяченому теракту у Дніпропетровську.

За матеріалами ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.