Новини України. 26 травня. Більша частина дітей не знають про те, що фізичні покарання щодо них (як у сім’ї, так і, наприклад, в райвідділі міліції) заборонені законом.

10% дітей розповіли, що їх б'ють батьки

Більш того, діти вважають: якщо їх затримує міліціонер, то він має право їх бити.

У кожній десятій українській сім’ї діти піддаються фізичним покаранням за свої проступки. Про це свідчить соціологічне опитування, проведене Українським інститутом соціальних досліджень імені О.Яременка, результати якого є в розпорядженні ZN.UA.

На питання про покарання 10% дітей відповіли, що їх б’ють. 57% поскаржилися на те, що їх лають з використанням ненормативної лексики.

При цьому велика частина дітей (як в 10, так і в 17 років) не знають про те, що фізичні покарання щодо них (як у сім’ї, так і, наприклад, в райвідділі міліції) заборонені законом. Діти вважають: якщо їх затримує міліціонер, то він має право їх бити.

Зазначимо, що при цьому 87% дітей у віці 10-13 років відчувають себе щасливими і лише 4% нещасними (в 16-17 років 76, і 11% відповідно).

Опитування дітей від 10 до 17 років, а також батьків і експертів, які працюють з дітьми, проводився з 15 по 30 квітня 2012 року з замовленням уповноваженого президента України з прав дитини Українським інститутом соціальних досліджень імені О.Яременка за технічної підтримки БФ «Розвиток України »та представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Діти – 4083 респондента: учні 5-11-х класів загальноосвітніх шкіл, студенти 1-2-го курсу ПТНЗ та ВНЗ I-II рівнів акредитації та 1 курсу ВНЗ III-IV рівнів акредитації, а також діти, які не навчаються або не відвідують навчальний заклад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.