Новини України. 2 травня. За 38 днів до початку Євро-2012 Amnesty International закликала український уряд представити чіткий сигнал, що порушення прав людини не будуть більше ігноруватися, і буде створено незалежний орган з розслідування скарг на дії міліції.

міліція
Україна має негайно вжити заходів, щоб зупинити злочинність в міліції

“Український уряд має негайно вжити заходів, щоб зупинити широко поширену злочинність в міліції. Нездатність зробити це буде заохочувати міліцію і надалі діяти за своїми законами, а також піддасть ризику фанів Євро-2012 з боку цієї неконтрольованої сили”, – заявив директор програми Amnesty International в Європі та Центральній Азії Джон Дальхузі.

Зокрема, правозахисники обурені інцидентом за участю українських силовиків і жителів Львова Ігоря Савчишина та Андрія Семенюка, які були заарештовані після сварки в барі.

Як відомо, записи камер відеоспостереження показали, як чоловіків пограбували шість працівників ДСО на суму 2075 доларів. Міліціонери також напали на чоловіків, при цьому побивши їх кулаками, ногами, розпиливши сльозогінний газ, а потім наділи на них наручники. Після цього чоловіків кілька разів ударили палицею, поки вони лежали на підлозі.

Місцева прокуратура відмовляла в порушенні кримінальної справи стосовно працівників силового відомства, поки адвокат жертв не дав інтерв’ю місцевому телеканалу.

Amnesty International також задокументувала безліч інших випадків в містах, що приймають Євро-2012, коли міліція вдавалася до тортур, вимагаючи грошей або вибиваючи зізнання.

“Наш уряд стверджує, що прагне до європейських стандартів прав людини, але чиновники живуть на іншому рівні і ігнорують права людини. Вони думають, що можуть робити з людьми все, що захочуть”, – заявив адвокат Андрій Голод, який представляє інтереси Савчишина і Семенюка.

За матеріалами lb.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.