Новини України. 29 травня. Засуха в травні довершила те, з чим не впоралися лютневі морози – в Україні очікується недобір пшениці.

Пшениця
Урожай зерна в Україні може істотно знизитися у порівнянні з минулим роком

Аналогічні проблеми декларують всі провідні виробники пшениці, що формує передумови для зростання цін на зернову в 2012/2013.

Рекордно висока температура в травні поставила хрест на надіях українських аграріїв зібрати навіть середній урожай пшениці. Дефіцит вологи навесні посилив стан посівів озимих зернових, і без того виснажених негативними погодними умовами осені-2011 – зими-2012.

У кращому випадку Україна збере цього року 14-14,5 млн т пшениці проти 22,3 млн т роком раніше.

“За нашими оцінками, валовий збір зернових культур у нинішньому році повинен бути істотно нижчим, ніж торік, і складе 14,5 млн тонн”, – сказав керівник Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.

Урожайність озимої пшениці очікується на рівні 26 ц/га проти 31-32 ц/га у минулому році. Рясні дощі, які минулого тижня пройшли на всій території країни, дещо поліпшили стан посівів. Проте на підсумковій цифрі врожаю це навряд чи позначиться.

Зниження пропозиції зерна в майбутньому сезоні в Україні – лише частина загальносвітової негативної тенденції.

У даний час більше або менше скорочення врожаїв пшениці декларують практично всі провідні виробники цієї культури. Наразі частково через зимові морози, частково – через весняну посуху скорочення врожаю прогнозують США, Австралія, провідні виробники зернових Європейського союзу.

Минулого місяця ЄС-27 переглянув у бік зменшення прогноз виробництва м’якої пшениці на 5% – до 126,7 млн т.

У Росії вже заговорили про те, що поточні погодні умови схожі з тими, які склалися у 2010 році і призвели до загибелі половини врожаю, внаслідок чого Росія пішла зі світового ринку. Поки прогноз врожаю в цій країні знижено до 90-91 млн т.

При цьому Україна утримує в цьому переліку сумну першість. За даними продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), дельта зниження врожаю в Україні буде рекордною.

“Найбільш різке зниження виробництва зерна прогнозується в Україні, за якою слідують Казахстан, Китай, Марокко та країни Європейського союзу”, – сказано в повідомленні організації.

Внаслідок усіх цих факторів, за прогнозами ФАО, виробництво пшениці в 2012 році знизиться на 3,6% порівняно з аналогічним показником 2011 року, і складе 675 млн т.

Прогнози різкого зниження врожаю вже відбилися на світових цінах на зерно – за останні 10 днів ціна пшениці на Чиказькій товарній біржі виросла на 18%. Експерти прогнозують подорожчання пшеничних ф’ючерсів ще мінімум на 10% в найближчий місяць.

За матеріалами Дело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.