Новини економіки. 14 травня. Україна повинна бути присутня там, де є українські інтереси, але вступати до Митного Союзу Україна не буде.

Поглиблення євроінтеграції не повинно погіршувати співпраці з Росією - Кінах

Про це в ефірі “5 каналу” сказав народний депутат з фракції Партії регіонів Анатолій Кінах.

Народний депутат наголосив, що євроінтеграційний шлях для України є незворотнім, але поглиблення євроінтеграції не повинно погіршувати співпраці з Росією та іншими країнами-учасницями Митного Союзу, адже для України це вигідні економічні партнери.

“Із загального обсягу прямих іноземних інвестицій за 20 років незалежності України близько 80% це інвестиції держав Європейського Союзу – близько 35 млрд дол. Із загального обсягу інвестиційного імпорту 40% це інвестиційний імпорт ЄС, а це передові технології, обладнання, модернізація. Росія однозначно ринок збуту нашої продукції. 56 млрд дол. – товарообіг тільки у 2011 році”, – сказав народний депутат.

Парламентар наголосив на необхідності поглиблення рівноправної співпраці з Росією, Казахстаном та Білорусією.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович озвучив, що співпраця з МС можлива тільки у форматі “3+1” без вступу нашої держави союзу.

Водночас російська сторона неодноразово наголошувала на вигідності вступу України до МС. У такому випадку, як заявляють представники РФ, бізнес-школа України зможе повною мірою скористатися усіма перевагами спільного економічного простору.

Крім того, представники РФ наголошують на вигідності інтеграції України до Євразійського Союзу – це має дозволити Україні отримувати енергоносії з Росії за значно нижчими цінами.

Водночас більшість українських експертів схиляються до того, що Україні більш вигідним є підписання угоди про зону вільної торгівлі з ЄС.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.