Новини економіки. 28 травня. Україні ніколи не вдасться повернути мільярди доларів, вкладені в організацію Євро-2012.

"Євро-2012" не зробить Україну більш привабливою, - Reuters

Про це заявило авторитетне інформагентство «Reuters» в аналітичній статті.

«Україні, ймовірно, ніколи не вдасться повернути мільярди доларів, вкладені в організацію Євро-2012, і в результаті це може тільки посилити тиск на зовнішній борг країни», – йдеться в статті.

На думку автора статті, вкладені в проведення Євро-2012 кошти загальною сумою 13,4 млрд доларів (включаючи приватні інвестиції), навряд чи зроблять Україну більш привабливою для іноземних інвесторів.

«Незважаючи на надії туроператорів і влади, після того, як змагання, які пройдуть в чотирьох українських містах, закінчаться і фани поїдуть додому, зовсім не гарантовано, що Україна заявить про себе як про новий європейський туристичний напрямок», – наголошується в статті.

Підкреслюється, що фінансові розрахунки витрат і доходів від Євро-2012 є критичними для України, зовнішній борг якої на цей рік становить 11,9 млрд доларів.

З посиланням на аналіз групи DaVinciAG повідомляється, що через Євро-2012 Україні може понести від 6 до 8 млрд доларів збитків, причому туристи за час футбольного чемпіонату можуть привезти не більше 800 млн доларів.

Нагадаємо, на думку віце-прем’єр-міністра – міністра інфраструктури Україні Бориса Колесникова, Україна може заробити на туризмі під час Євро-2012 від 1,3 до 1,5 млрд доларів.

«На туризмі України заробить в рази більше. Мінімальна виручка складе $ 1,3-1,5 млрд», – сказав він і підкреслив, що хотів би побачити, як український бізнес запрацює на повну потужність.

Також Колесніков зазначив, що Євро-2012 є хорошою рекламою для України.

За матеріалами Независимое Бюро Новостей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.