Новини економіки. 18 травня. Україна єдина з 155 країн Світової організації торгівлі, яка не проголосувала за вступ Лаосу та Ємену в організацію.

Україна гальмує вступ Ємену і Лаосу в СОТ

За словами уповноваженого Кабміну з питань євроінтеграції Валерія П’ятницького, Україна намагається гарантувати свої поточні і майбутні економічні інтереси, вимагаючи від кандидатів скоротити тарифи на імпорт сільськогосподарської та металургійної продукції.

Один з торгових експертів, що бере участь в переговорах з СОТ, заявив, що Україна вимагає кращих умов для сталі і цементу. Але країна не може сподіватися отримати вигоду від таких пільг з боку Ємену і Лаосу, так як умови будуть поширюватися на всіх торгових партнерів.

“Вони ніяк не зможуть скласти конкуренцію Китаю, поставляючи цемент в Лаос. Прибуток отримають всі інші експортери, крім Україну”, – сказав експерт.

При цьому деякі торгові дипломати вважають, що Україні просто пресингує нових учасників, тому що її власний шлях до членства в СОТ був важким, і вона хоче, щоб інші також це відчули.

Зіткнувшись з вимогами України, Лаос і Ємен попросили безпрецедентного втручання дипломатів СОТ, щоб допомогти з двосторонніми переговорами. Відповідно до внутрішньої доповіді СОТ, участь взяли дипломати з Данії, Німеччини та Китаю, які “закликали Україну інтенсивно відновити контакти”. При цьому кілька людей, залучених в процес, заявили, що найближчим часом шансів на угоду України та Ємену немає.

Нагадаємо, подібна заминка раніше виникала в процесі вступу до СОТ Чорногорії. В уряді цієї країни безпосередньо звинуватили Україну в блокуванні членства Чорногорії в торгівлі. Однак згодом Україна дала згоду на вступ Чорногорії до СОТ і підписала з нею договір про створення зони вільної торгівлі.

За матеріалами Левый Берег

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.