Новини України. 5 травня. Україна втрачає багато можливостей через те, що президенти відмовляються від участі в Ялтинському саміті.

Україна багато втрачає через відмови від Ялтинського саміту

Про це заявив народний депутат України, перший заступник голови Комітету ВР у закордонних справах Тарас Чорновіл.

“Сьогодні немає загрози втратити головування в ОБСЄ. Однак набагато краще було б вирішити, або задекларувати вирішення цих проблем, через які Європа закликає до бойкоту, до початку головування в ОБСЄ. Тоді під час головування можна було би провести низку нових ініціатив. Але, оскільки деякі з потенційних учасників Ялтинського саміту відмовилися брати в ньому участь, Україна має проблеми з можливістю донести до них ці ініціативи”, – зазначив Тарас Чорновіл.

“Я не пригадую, коли би було скасоване головування в ОБСЄ тієї чи іншої країни. Більше того, головування, крім певних протокольних функцій, втягує країну в цілий ряд відповідальностей. Сама позиція ОБСЄ зводиться до того, що дуже бажано, щоб ті країни, які не мають взірцевої демократії, у яких є серйозні проблеми, теж головували в ОБСЄ з тим, аби в такий спосіб десь підтягувати їх до загальноєвропейських стандартів демократії”, – зазначив він.

“Більше того, хотів відзначити, що безпосередньо і в ЄС, і в межах організації ОБСЄ, і тій самій останній заяві США жодного разу не йшлося про позбавлення України такого права. Йшла мова про те, що країна, яка приймає головування ОБСЄ, бере на себе додаткові забов’язання. І США, у принципі, логічно нагадують країні, що було би дуже добре, якби ці всі проблеми, які в нас є, були вирішені раніше, до моменту вступу в головування в ОБСЄ, тому що в іншому випадку до нас буде більше питань і до нас будуть більш жорстко ставити ці запити”, – зауважив нардеп.

Чорновіл також наголосив, що набагато краще було б вирішити, або задекларувати вирішення цих проблем, через які Європа закликає до бойкоту, до початку головування в ОБСЄ.

“Тоді під час головування ми могли би провести низку нових ініціатив. … У контексті майбутнього головування в ОБСЄ дуже велике значення мав би Ялтинський саміт. Але коли з потенційних учасників саміту вже абсолютна більшість відмовилася брати в ньому участь, ми маємо дуже серйозні втрати щодо майбутнього головування. Уже на цьому саміті мали б бути напрацьовані окремі ініціативи, які б Україна зараз готувала б для того, щоб у той період, а це в межах історії дуже короткий термін, можна було всіх їх активно проштовхнути під час тих потужних акцій, самітів, форумів, які будуть у той час відбуватися”, – резюмував Т.Чорновіл.

Нагадаємо, США знову закликали звільнити Юлію Тимошенко напередодні головування в ОБСЄ. США закликають український уряд припинити переслідування екс-прем’єра Юлії Тимошенко та інших високопосадових державних діячів за колишньої влади та звільнити їх з-під варти, про що йдеться в заяві представника США при ОБСЄ Іена Келлі.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.