Новини світу. 10 травня. Адміністративний суд Єгипту виніс сьогодні рішення призупинити проведення президентських виборів, запланованих на 23-24 травня.

Центрвиборчком не хоче, щоб його обмежували

Суд, зокрема, постановив “призупинити проведення виборів глави держави і дію прийнятого Вищою виборчою комісією рішення, що містить заклик до виборців прийти на дільниці для голосування для обрання президента Єгипту“.

Крім того, суд прийняв рішення про передачу до Конституційного суду прийнятих недавно парламентом поправок до закону про політичні права, відомих в країні як “закон про політичну ізоляцію” великих функціонерів колишнього режиму, яким заборонили балотуватися на вищий пост в країні.

Раніше сьогодні центрвиборчком, незважаючи на тимчасове припинення своєї діяльності після конфлікту з парламентом, заявив, що вибори глави держави, незважаючи ні на що, пройдуть точно в строк.

Днем раніше Вища комісія з проведення президентських виборів в Єгипті припинила свою роботу до суботи. Це сталося після того, як в понеділок парламент країни почав обговорення поправок до 28-ї статті Конституційної декларації, що визначає роботу виборчкому, що було сприйнято його членами як “посягання парламенту і деяких політичних сил на незалежність комісії“.

Ісламісти, що займають більшість місць в законодавчих зборах, добиваються розпуску Вищої комісії та скасування 28-ї статті. Вона, зокрема, визначає порядок формування та роботи центрвиборчкому, чиї рішення вважаються остаточними і не можуть бути ніким переглянуті, окрім як самою комісією.

Згідно з декларацією, до складу виборчкому увійшли представники Конституційного суду, а очолює її голова цього суду.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.