Новини світу. 22 травня. Перші 8 тис гостей піднялися на оглядові майданчики найвищої в світі телевежі Tokyo Sky tree, яка відкрила сьогодні свої двері для відвідувачів після урочистої церемонії на північному сході японської столиці.

"Небесне дерево" відтіснило на друге місце 610-метрову "Кантон-тауер"

Відкриття “Токійського небесного дерева” викликало небувалий ажіотаж серед японців: право на покупку квитка розігрувалося в лотерею, в якій на одне місце претендували 335 чоловік.

“Токіо скайтрі”, яка досягає 634 метра у висоту, занесена в Книгу рекордів Гіннесса, як найвища в світі телекомунікаційна вежа. Її антени вже передають цифрові телевізійні сигнали, обслуговують мобільні системи зв’язку і навігаційні системи. Висота вибрана не випадково: цифри “634” по-японськи співзвучні слову “Мусасі” – так в давнину іменували район нинішнього Токіо і прилеглі до нього з півночі території.

У списку найвищих телевеж “Небесне дерево” відтіснило на друге місце 610-метрову “Кантон-тауер” в китайському місті Гуаньчжоу. Рекорд висоти серед всіх будов як і раніше належить 828-метровому хмарочосу Бурдж-Халіфа, який був відкритий в січні 2010 року в Дубаї.

За оцінками компанії-оператора вежі Tobu Tower Skytree, сьогодні на “Небесне дерево” піднімуться щонайменше 200 тис людей, а всього протягом першого року роботи “Токіо скайтрі” їх число досягне 32 млн.

Найбільший інтерес для гостей “Токійського небесного дерева” представляють два оглядові майданчики, розташовані на висоті 350 і 450 метрів. До другої, більш високої оглядової точки, на ліфті можна піднятися тільки на 445 метрів, а решта 5 метрів відвідувачам доведеться пройти скляними гвинтовими сходами, які будівельники назвали “Прогулянка по небу” (Sky Walk). За словами одного з архітекторів вежі Тецуо Цутії, він “хотів дати людям можливість подолати останню частину шляху своїми ногами, щоб вони змогли повною мірою відчути всю велич вежі”.

На території “Токіо скайтрі” розташовуються 312 торгових точок, ресторанів і магазинів, а також офісні приміщення, акваріум і планетарій. У зведенні вежі брали участь цілому в 580 тис осіб, а під час фінальної стадії будівництва на самій верхівці одноразово перебували 1200 осіб. При проектуванні і монтажі “небесного дерева” використовувалися передові досягнення та технології в галузі захисту від землетрусів і штормових вітрів. Будівництво вежі тривало більше 3,5 років, на нього пішло 65 млрд ієн (більше 812 млн доларів).

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.