Новини світу. 2 травня. В Оклахомі у вівторок, 1 травня, стратили злочинця, двічі засудженого на вищу міру покарання за вбивство, вчинене 37 років тому.

Селсора стратили за вбивство, вчинене 37 років тому

У вересні 1975 року Майкл Баскум Селсор (Michael Bascum Selsor) разом зі своїм подільником скоїв збройне пограбування магазину в місті Талса, в ході якого був убитий його 55-річний власник.

Злочинці заволоділи приблизно 500 доларами і втекли в Каліфорнію, де вони були арештовані через тиждень.

У 1976 році Селсор був визнаний винним у вбивстві першого ступеня і засуджений до смерті. Кілька місяців по тому Верховний суд США визнав неконституційним закон Оклахоми про смертну кару, у зв’язку з чим покарання Селсору було замінено на довічне ув’язнення без права дострокового звільнення.

У 1998 році Селсор подав апеляцію, у зв’язку з чим його первісний вирок був анульований, і над ним провели новий процес. За підсумками другого судового розгляду злочинець знову був визнаний винним у вбивстві і повторно засуджений до смертної кари.

16 квітня 2012 комісія з дострокового звільнення штату Оклахома проголосувала проти заміни страти Селсора на довічне ув’язнення. 28 квітня Верховний суд США відмовився надати відстрочку виконання вироку.

Страта Селсора стала третьою в Оклахомі з початку 2012 року і 18-ю на території США.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.