Новини світу. 28 травня. Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллей поклала відповідальність за трагедію в сирійській селі Ель-Хоула на уряд країни.

У селі Ель-Хоула в околицях міста Хомс загинули 108 людей

У поширеній в неділю в штаб-квартирі ООН заяві вона стверджує, що “невибіркове і, можливо, навмисне” вбивство жителів може бути кваліфіковано як злочини проти людяності”.

Верховний комісар зажадала від сирійського уряду “припинити надмірне застосування сили проти мирних жителів”.

За її словами, на даний момент ООН “перевірила повідомлення про смерть 90 осіб, включаючи 34 дітей у віці до 10 років”. Вона не виключила, що з урахуванням “непідтверджених повідомлень число загиблих може бути набагато вище”.

Піллей висловилася за проведення “негайного розслідування інциденту незалежними експертами”. Вона вважає, що сирійський уряд зобов’язаний “сприяти такому розслідуванню та зробити конкретні кроки щодо недопущення подібних актів”.

Верховний комісар також висловила переконання, що Рада Безпеки ООН має в найближчий час “розглянути питання про передачу сирійського досьє Міжнародному кримінальному суду”.

Є безліч прямих і непрямих ознак, що вказують на те, що “переважна більшість загиблих мирних жителів в сирійській селі Ель-Хоула стали жертвами холоднокровного вбивства – вони були страчені або пострілами в скроню з близької відстані, або їм було перерізане горло”, і “лише дуже незначна частина загиблих стали жертвами обстрілу цього передмістя Хомса з важкого озброєння”.

Про це заявив журналістам перед початком сьогоднішнього екстреного засідання Ради Безпеки ООН перший заступник постійного представника РФ при ООН Олександр Панкін.

У сирійському селі Ель-Хоула в околицях міста Хомс загинули 108 людей, повідомив в неділю глава Місії ООН по спостереженню в Сирії (МООННС) Роберт Муд.
Відповідні дані генерал Муд навів під час брифінгу на терміновому засіданні Ради Безпеки ООН, яке проходить в закритому режимі.

У більшості повідомлень ЗМІ про трагедію в селі Ель-Хоула в околицях міста Хомс вся вина за загибель мирних жителів покладається на сирійські збройні сили, що нібито піддали її обстрілу з важкої зброї. Так, в поширеному в СБ франко-англійському проекті заяви по Сирії, яке поки що перебуває в процесі узгодження, в найрішучіших виразах засуджується “обстріл сирійської армією з важкого озброєння районів з цивільним населенням, що спричинив підтверджені спостерігачами ООН вбивства десятків чоловіків, жінок і дітей, а також поранення сотень людей в сирійській селі Ель-Хоула в околицях Хомса “.

Між тим, за словами дипломатів, є підстави серйозно сумніватися в об’єктивності такої версії подій в Ель-Хоула.

За матеріалам ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.