Новини України. 18 травня. У Сімферополі понад 15 тисяч кримських татар на мітингу, присвяченому 68-й річниці примусового переселення до Середньої Азії, Сибіру і на Урал, вимагають від влади відновити їхні права.

Кримські татари вимагають відновлення їхніх прав

Колони репатріантів, іноді викрикуючи “Аллах акбар”, пройшли від околиць Сімферополя до центру міста, де зібралися на мітинг, з транспарантами “Вічна пам’ять жертвам геноциду”, “Вимагаємо відновлення кримсько-татарської мови“, “Відновимо права кримсько-татарського народу під егідою международнорй громадськості”, “Вимагаємо прийняти закон України про відновлення прав кримсько-татарського народу”, національними прапорами та прапорами Україні.

В акції, організованій Меджлісом кримських татар, беруть участь керівники цього об’єднання, правозахисники і представники кримської влади.

Голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов був відсутній на мітингу, оскільки перебуває на лікуванні.

При цьому на сайті кримського уряду опубліковано його звернення з нагоди Дня пам’яті жертв депортації: “Сьогодні представники всіх народів, що живуть в Криму, схиляють голови, щоб вшанувати пам’ять кримчан, які загинули під час депортації. Цей день – суворий урок не тільки політикам, а й усім поколінням, що закликає нас понад усе шанувати людське життя, честь і гідність особи. Ми сумуємо разом і поділяємо біль кожного, хто постраждав під час масових виселень… Заради майбутнього ми повинні завжди чути і поважати один одного, щоб в історії України не повторилися трагічні події, які сталися на кримській землі 68 років тому”.

Як відомо, співробітники НКВС провели депортацію 18-20 травня 1944 року за рішенням Державного комітету оборони, підписаним Йосифом Сталіним. Причиною виселення називалося дезертирство кримських татар з Червоної армії, співпраця з німцями і розправи над радянськими партизанами. За різними даними, були депортовані від 183 до 188 тисяч кримських татар. У Криму в даний час живуть 1,9 млн людей, з них більше 265 тисяч – татари. Ще мінімум 100 000 хотіли б повернутися на півострів.

За матеріалами Зеркало Недели

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.