Новини України. 7 травня. Голова депутатської фракції НУ-НС, член партії Фронт Змін Микола Мартиненко направили депутатське звернення генеральному прокурору України Віктору Пшонці з вимогою перевірити законність і підстави проведення обшуків в офісі уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Мартиненко просить Пшонку перевірити законність обшуків в офісі омбудсмена

У зверненні зазначається, що за повідомленнями ЗМІ, “5 травня 2012 невстановлені посадові особи правоохоронних органів провели обшук в службових приміщеннях працівників секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини“.

“Як повідомила ЗМІ колишній омбудсмен Ніна Карпачова, в окремих кабінетах були зламані замки на дверях, проводився огляд інформаційних матеріалів і техніки, а після цього колишній керівник секретаріату уповноваженого Верховної Ради прав людини Валерій Терець та інші посадові особи секретаріату були викликані на допит в органи прокуратури”, – відзначає прес-служба.

Мартиненко вимагає від генерального прокурора провести перевірку правомірності проведення правоохоронними органами обшуку в службових приміщеннях працівників секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і, в разі виявлення порушень закону, вжити заходів прокурорського реагування та притягти до відповідальності винних.

Нагадаємо, 5 травня колишній омбудсмен Ніна Карпачова повідомила Радіо Свoбода, що вранці в суботу представники СБУ провели обшуки в її колишньому офісі. За її словами, дозвіл на це дала уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

Пізніше Лутковська спростувала цю інформацію.

В СБУ та Генпрокуратурі також заявили, що обшуки не проводилися.

У той же час, у Генпрокуратурі розповіли про те, що проводиться перевірка заяви Карпачової з приводу застосування сили до екс-прем’єра Юлії Тимошенко співробітниками Качанівської виправної колонії.

За інформацією Генпрокуратури, в ході перевірки були отримані свідчення співробітників секретаріату колишнього омбудсмена, в яких вони стверджують, що під тиском Карпачової були змушені робити висновки на основі фотографій тілесних ушкоджень Тимошенко.

За матеріалами Корреспондент.Net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.