Новини світу. 11 травня. Польський сейм схвалив підвищення пенсійного віку до 67 років. Законопроект був підтриманий 268 депутатами, проти висловилося 185 осіб.

Підняття пенсійного віку є частиною економічної програми Дональда Туска

Підвищення відбуватиметься поступово. Починаючи з наступного року вік збільшуватиметься кожні чотири місяці на один місяць.

Таким чином, пенсійний вік для жінок досягне 67 років до 2040 р., а чоловіків – до 2020 р. Сьогодні жінки виходять на пенсію у віці 60 років, а чоловіки – 65 років.

Підняття пенсійного віку є частиною економічної програми Дональда Туска, партія якого здобула перемогу на виборах восени 2011 р. Крім підвищення віку виходу на пенсію уряд збирається скоротити видатки бюджету і ввести нові податки. Зокрема, податок на селян, якого раніше не було.

Польща зіткнулася з типовою проблемою державної пенсійної системи. Демографічні “ножиці” не дозволяють у повному обсязі фінансувати пенсійний фонд. Робітників стає менше, а людей похилого більше.

Остаточно закон про пенсійний вік вступить в силу після схвалення верхньою палатою сейму і підписанням його президентом республіки. Прийняття законопроекту проходило на тлі профспілкової демонстрації у Варшаві.

Деякі протестувальники навіть обіцяють не випускати парламентаріїв з будівлі сейму і приковують себе до металевих бар’єрів.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.