Новини культури. 18 травня. Полотна французьких імпресіоністів вперше експонуються у Львові.

Виставку картин французьких імпресіоністів відкрив посол Франції (ф0то zik)

Курбе, Моне, Ренуар, Буден, Жеріко, – чудові полотна цих видатних митців та інших французьких імпресіоністів можна оглянути у Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові.

Тут відкрилась виставка “Нормандія у живописі”, яка триватиме три місяці. Вперше українцям випала унікальна можливість помилуватися шедеврами славетних французьких митців. Цей неймовірній подарунок Франція зробила з нагоди 20-ліття дипломатичних відносин із Україною, інформує Радіо Свобода.

Близько 60 полотен французьких імпресіоністів виставили у Львові. Вони захоплюють красою, стилем, кольорами. Це мандрівки художників Нормандією ХІХ-початку ХХ століття: узбережжями, сільськими куточками, зеленими пасовищами, маленькими готелями і кав’ярнями.

Двадцять років тому регіональна рада Нижньої Нормандії почала збирати колекцію картин під назвою “Нормандія у живописі”. На сьогодні вона складається зі 120 полотен від 1750-го до 1950 років.

Як повідомив директор колекції “Нормандія у живописі” Ален Тап’є, вона побувала у музеях Франції, Австрії, США, Італії, Естонії, Латвії та Білорусі. І тепер до 26 серпня частину її можна оглянути у Львові, а потім її представлять у Національному художньому музеї в Києві.

Востаннє у Львові картини французьких митців виставляли у 1930-х роках. За словами директора Національного музею імені Андрея Шептицького у Львові Ігоря Кожана, на сьогодні в Україні це найцінніша художня виставка з усіх, які представлені у музеях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.