Новини світу. 13 травня. Британська поліція заарештувала 11 антикапіталістичних демонстрантів під час акції протесту, яку рух “Окупуй Лондон!” провів 12 травня в Сіті – фінансовому центрі британської столиці.

Лондонська поліція арештувала 11 активістів руху "Окупуй Лондон!"

Як повідомили представники Скотленд-Ярду, арешти були проведені через порушення демонстрантами громадського порядку.

В акції протесту брали участь близько 300 осіб. Маніфестанти почали ходу біля розташованого в Сіті Собору святого Павла, де з середини жовтня минулого року протягом чотирьох місяців перебував наметовий табір руху. Далі учасники акції вирушили вулицями фінансового району, маючи намір “відвідати” лондонські штаб-квартири найбільших банків, таких як “Голдман Сакс“, “Мерріл Лінч“, “Ройял бенк оф Скотленд“, “Сантандер“, винних, на думку активістів, в світовій кризі.

Час від часу між демонстрантами і правоохоронцями спалахували бійки, однак вони не носили запеклого або масового характеру. У той же час учасники акції звинуватили поліцейських в агресивних діях.

Представники руху “Окупуй Лондон!” заявляють, що їх демонстрація є частиною загальноєвропейської акції протесту. Активісти також виступають проти дій урядів, в тому числі британського, які проводять політику жорсткої економії витрат з метою ліквідації бюджетного дефіциту.

Акція, що відбулася в суботу в столиці Великобританії, виявилися не такою багатолюдно, як ті, що пройшли в той же день в Іспанії та Греції, уражених гострою фінансовою кризою. Проте демонстранти в суботу ввечері поставили 10 наметів навпроти будівлі Банку Англії, що виконує функції центробанку країни. Поліція наказала маніфестантам прибрати розбитий табір, однак жодних дій по їх розгону не зробила. Ближче до ночі велика частина демонстрантів і поліцейських покинула площу.

Рух “Окупуй Лондон!” заявив про плани провести 14 травня акцію протесту біля штаб-квартири Британської асоціації банків.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.