Новини світу. 6 травня. У лондонському районі Стратфорд в суботу ввечері почалася офіційна церемонія відкриття Олімпійського стадіону.

Церемонія відкриття називалася "Залишилося 2012 годин"

На ній були присутні близько 75 тис людей, сама арена вміщає 80 тис глядачів. Причому постійним стане лише її нижній ярус, де знаходяться 25 тис крісел. Верхні ж яруси після Олімпіади будуть демонтовані.

Сама церемонія називається “Залишилося 2012 годин” (2012 Hours to Go). Легко здогадатися, що “зворотний відлік” часу ведеться до запалення Олімпійського вогню, яке відбудеться 27 липня.

Відкрити стадіон формально довелось одному з 100 юних добровольців віком від 8 до 14 років. Причому безпосередня кандидатура була обрана на самій церемонії за допомогою символічної стрільби з лука, яку виконала Даніель Браун – золота медалістка Паралімпійських Ігор.

Незважаючи на те, що формальне відкриття Олімпійського стадіону довелося на суботу, в п’ятницю на ньому вже були проведені перші змагання. Їх переможцем стала 24-річна студентка Жюстін Кінні, що виграла в забігу на дистанції 400 метрів.

Арена є вже другим Олімпійським стадіоном у Лондоні. Перший був зведений менш ніж за рік в районі Шепердс Буш до літніх Ігор 1908 року. Тоді Лондону довелося в терміновому порядку взяти на себе проведення Ігор через відмови Риму. Італія не була на той час готова до великих бюджетних витрат на спортивні потреби після руйнівного виверження вулкана Везувій, від якого серйозно постраждав Неаполь.

Стадіон в Шепердс Буше проіснував 77 років і був розібраний в 1985 році. Вартість зведення тієї арени склала близько 60 тис фунтів стерлінгів, а стадіону в Стратфорді – 486 млн. (786 млн доларів).

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.