Новини світу. 31 травня. На півночі долини Бекаа в східному Лівані відкрилася неофіційна школа бойової підготовки місцевих сунітів, які після закінчення навчання вирушають на війну в сусідню Сирію.

Терористи
У Лівані готують солдатів для Сирії

За словами одного з інструкторів, котрий представився Мустафою (псевдонім), поводженню зі зброєю та вибухівкою рекрутів навчають, в основному, ветерани громадянської війни в Лівані (1975-1990) – такі ж, як і він сам.

Групи складаються з десяти чоловік у кожній. Спочатку вони проходять теоретичну військову підготовку з тактики. Після чого в безлюдних районах проводяться практичні заняття: новобранців навчають збирати і розбирати зброю, майструвати і встановлювати саморобні бомби, міняти позицію під вогнем противника. Крім того, всі рекрути проходять стрілецьку підготовку.

Мустафа розповів, що сам час від часу їздить до Сирії, щоб не втрачати навичок. Він, зокрема, брав участь в битві за Хомс, де, за власним визначенням, “пережив два дні пекла”. Будинок, де була обладнана його позиція, був пошкоджений артилерійським вогнем, а йому самому, щоб врятуватися від “зачистки”, довелося стрибати з третього поверху будівлі.

За час існування курсів через них пройшли вже близько трьохсот ліванських сунітів, які бажають приєднатися до джихаду своїх одновірців в Сирії. Вони пояснюють своє бажання тим, що уряд цієї країни планомірно знищує правовірних мусульман-сунітів.

Джихад у Сирії сьогодні просто необхідний. Це боротьба за справедливу справу. Наш релігійний обов’язок – допомогти нашим мусульманським братам в Сирії”, – повідомив один з випускників Мустафи Халед, який вже майже рік бореться проти режиму Башара Асада.

За його словами, на цю війну приїжджають не тільки ліванці, а й жителі Йорданії, Тунісу, Алжиру та Саудівської Аравії. Більшістю з них рухають ті ж міркування: допомога одновірців в боротьбі проти невірних.

Халед зазначив, що на лавах повстанців багато справжніх ревнителів віри, однак професійних терористів з “Аль-Каїди” він не зустрічав.

“Якщо ви сфотографуєте мене з автоматом на тлі чорного прапора з написом” Ні божества, крім Аллаха », і опублікуєте цю фотографію в західній газеті, всі скажуть, що я – терорист, а у Заходу – великі проблеми”, – пояснив Халед.

При цьому інструктори школи, розповіли, що їхні співгромадяни-шиїти, що підтримують рух “Хізбалла” навчаються в аналогічних таборах. За словами сирійських опозиціонерів, згодом випускники шиїтських таборів теж відправляються на війну, де б’ються за війська Башара Асада.

За словами Мустафи, ліванські шиїти знають про існування його табору і йому подібних, а він знає, що вони теж активно тренують бійців.

Як повідомлялося раніше, 25 травня сунітське місто Хула в околицях Хомса піддалося нападу бойовиків, які вирізали там понад сто чоловік.

Влада Сирії звинувачує в події сунітські “терористичні банди“, але місцеві жителі стверджують, що різанину влаштували шиїти з проурядових загонів “Шабіха“, які формально не є частиною органів безпеки Сирії.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.