Новини культури. 17 травня. Яскравим сонцем і шквальними поривами вітру зустрів Лазурний берег Франції гостей знаменитого Каннського фестивалю.

Золота пальмова гілка-Канни
Відкрився 65-й Каннський кінофестиваль

Обрана публіка продефілювала по червоній килимовій доріжці в каннський Кінопалац, де показом нової картини найбільшого режисера сучасного американського авторського кіно Уеса Андерсона “Королівство повного місяця” відкрився найвпливовіший світовий кінофорум.

Буйство природи не зіпсувало свято світового кінематографа: по-своєму легку стрічку Уеса Андерсона захоплено зустрів зал.

Фільм “Королівство повного місяця”, що оповідає про любов підлітків, налаштував нинішній 65-й Каннський фестиваль на емоційно-романтичну ноту. Андерсону, який у своїй новій роботі звернувся до США 1960-х років, вдалося показати те, яким чином почуття двох молодих людей викликають кризу тогочасного суспільства, його цінностей і ведуть до народження нової епохи.

Все говорить про те, що тема любові, яка змінює світ, стане однією з головних на нинішньому кінофорумі. “Королівство повного місяця” – одна з 22 картин, які беруть участь в основному конкурсі фестивалю і борються за його найвищу нагороду – Золоту пальмову гілку.

У кулуарах Кінопалацу журналісти і кінокритики склали неофіційний список фаворитів на перемогу. Він включає картину “Космополіс” американського режисера Девіда Кроненберга, стрічку “Любов” австрійського майстра Міхаеля Ханеке, фільм “Доля ангелів” британця Кена Лоуча, “По той бік пагорбів” румунського режисера Крістіана Мунджіу і стрічку “Наче хтось закоханий” іранського кінематографіста Аббаса Кіаростамі.

Кому дістанеться Золота пальмова гілка 65-го Каннського кінофестивалю, належить визначити журі на чолі з італійським режисером Нанні Моретті. Ім’я переможця буде названо в останній день роботи кінофоруму 27 травня.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.