Новини культури. 5 травня. Фільм про події в Лівії, що призвели до падіння режиму Муамара Каддафі, включений в програму спеціальних показів на Каннському фестивалі.

У Каннах покажуть фільм про падіння режиму Каддафі

Фільм французького журналіста, філософа і режисера Бернара-Анрі Леві називається “Тобрукська клятва”. Його продемонструють 25 травня, у присутності чотирьох важливих діячів “лівійської революції”, чиї імена поки не розкриваються.

На думку дирекції фестивалю, “Тобрукська клятва”, що знімалася в Лівії, Парижі, Лондоні і Нью-Йорку з лютого до жовтня 2011 року, показує, як ідеї і переконання несподіваним чином змінюють хід історії. Подібні фільми, переконані президент Жиль Жакоб і програмний директор фестивалю Тьєррі Фремо, допоможуть появі “непорушних уз між найрізнішими людьми, об’єднаними любов’ю до свободи”.

В офіційному релізі, що повідомляє про те, що фільм Леві включений в число спеціальних показів поряд з останніми роботами Фатіха Акіна і переможців 2010 року Апічатпонга Верасетакуна, підкреслюється, що подібні сюжети особливо важливі на тлі кривавих подій, що відбувається в Сирії.

Спеціальний показ “Тобрукської клятви” – не єдиний політичний жест фестивалю. В основну конкурсну програму вперше за 15 років включений фільм з Єгипту“Після битви” режисера Юсри Насралли, де мова йде про події на площі Тахрір та їх наслідки. Фільм містить десятки інтерв’ю учасників та свідків єгипетської революції.

Бернар-Анрі Леві відомий участю у різних громадських кампаніях – проти вторгнення радянських військ до Афганістану, на захист боснійських мусульман, на захист письменника Салмана Рушді проти мусульманського фундаменталізму, на підтримку Грузії під час південноосетинської війни.

За матеріалами РИА НОВОСТИ