Новини культури. 5 травня. Фільм про події в Лівії, що призвели до падіння режиму Муамара Каддафі, включений в програму спеціальних показів на Каннському фестивалі.

У Каннах покажуть фільм про падіння режиму Каддафі

Фільм французького журналіста, філософа і режисера Бернара-Анрі Леві називається “Тобрукська клятва”. Його продемонструють 25 травня, у присутності чотирьох важливих діячів “лівійської революції”, чиї імена поки не розкриваються.

На думку дирекції фестивалю, “Тобрукська клятва”, що знімалася в Лівії, Парижі, Лондоні і Нью-Йорку з лютого до жовтня 2011 року, показує, як ідеї і переконання несподіваним чином змінюють хід історії. Подібні фільми, переконані президент Жиль Жакоб і програмний директор фестивалю Тьєррі Фремо, допоможуть появі “непорушних уз між найрізнішими людьми, об’єднаними любов’ю до свободи”.

В офіційному релізі, що повідомляє про те, що фільм Леві включений в число спеціальних показів поряд з останніми роботами Фатіха Акіна і переможців 2010 року Апічатпонга Верасетакуна, підкреслюється, що подібні сюжети особливо важливі на тлі кривавих подій, що відбувається в Сирії.

Спеціальний показ “Тобрукської клятви” – не єдиний політичний жест фестивалю. В основну конкурсну програму вперше за 15 років включений фільм з Єгипту“Після битви” режисера Юсри Насралли, де мова йде про події на площі Тахрір та їх наслідки. Фільм містить десятки інтерв’ю учасників та свідків єгипетської революції.

Бернар-Анрі Леві відомий участю у різних громадських кампаніях – проти вторгнення радянських військ до Афганістану, на захист боснійських мусульман, на захист письменника Салмана Рушді проти мусульманського фундаменталізму, на підтримку Грузії під час південноосетинської війни.

За матеріалами РИА НОВОСТИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.