Новини спорту. 10 травня. У Греції відбулася церемонія запалювання Олімпійського вогню. Факел пронесуть через всю країну і урочисто передадуть представникам Лондона, де пройдуть Олімпійські Ігри 2012.

У Греції запалили Олімпійський вогонь

За традицією полум’я запалила “верховна жриця“, піймавши промені ранкового сонця в параболічне дзеркало. У момент запалювання полум’я було дано офіційний зворотний відлік до Ігор-2012 в Лондоні. Церемонія почалася в храмі Гери, вона відтворена на основі стародавніх традицій з привнесенням сучасних елементів.

Першим факел понесе грецький плавець Спірос Янніотіс – чемпіон світу 2011 року з плавання на 10 км, який народився в британському Ліверпулі. Вогонь буде подорожувати по всій Греції ще 8 днів, і подолає близько 3 тисяч кілометрів по 43 містах. Нести факел будуть близько 500 осіб.

Останніми факел понесуть грецький важкоатлет, триразовий олімпійський чемпіон Піррос Дімас, і китайський гімнаст Лі Нін, який запалив вогонь на Іграх в Пекіні.

Фіналом грецького етапу естафети стане урочиста передача вогню британській стороні на афінському стадіоні “Панатінаїкос”, де в 1896 році відбулися перші Олімпійські ігри сучасності.

У Великобританію вогонь прибуде 18 травня, після чого відправиться в 70-ти денне турне по країні і подолає близько 12 тис. кілометрів..

Церемонія запалювання олімпійського вогню для Олімпійських ігор народилася в Древній Греції. Вогонь вважався священним і символізував чистоту.

Традиція була відроджена у 1928 році і зберігається до цих пір. Перша естафета вогню була проведена під час Олімпійських ігор 1936 року в Берліні.

За матеріалами Русская служба BBC

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.