Новини світу. 6 травня. Голосування по виборах депутатів однопалатного 300-місцевого парламенту Греції почалося в неділю вранці.

На проходження в парламент претендує цілий спектр нових політичних партій

Грецькі виборці отримали право висловитися біля виборчих урн вперше з початку безпрецедентно жорсткої програми економії в обмін на багатомільярдні кредити ЄС і МВФ, що покликані врятувати країну від дефолту і виходу з єврозони.

Голосування триватиме з 07.00 до 19.00. У бюлетені внесено 32 партії, голосувати мають право 9,9 мільйона виборців. Участь у виборах є за законом не тільки правом, але й обов’язком громадян, хоча за неявку на вибори не карають.

На проходження в парламент претендує цілий спектр нових політичних партій, від радикальних лівих до ультраправих. Замість п’яти партій, обраних у 2009 році, за підсумками нинішніх виборів у парламенті можуть виявитися вісім-десять партій.

Соціологи пояснюють цю фрагментацією політичних уподобань і сильними протестними настроями.

Основними аутсайдерами можуть виявитися нинішні партнери по коаліції – лівоцентристська партія ПАСОК і правоцентристська “Нова Демократія”. При цьому у правоцентристів значна перевагу, оскільки вони приєдналися до реалізації програми лише в кінці 2011 року. Проте жодна з партій не зможе боротися за те, щоб сформувати уряд одноосібно.

Якщо за підсумками виборів дві провідні партії не домовляться про коаліцію або не наберуть разом достатнього числа голосів, то можливі нові дострокові вибори.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.