Новини світу. 17 травня. У Греції оголошено склад нового тимчасового кабінету міністрів.

В тимчасовий уряд увійшли 16 міністрів, у яких не буде заступників

Як повідомила сьогодні прес-служба глави тимчасового уряду Панайотіса Пікрамменоса, новим главою МЗС призначений 83-річний дипломат Петрос Молівіатіс, який очолював це відомство у 2004-2006 роки.

Міністром оборони затверджений генерал у відставці Франгос Франгуліс, внутрішніх справ – Антоніос Манітакіс, фінансів – Георгіос Занніас, а міністром захисту громадянина, якому підпорядковується поліція, розвідка і контррозвідка, секретаріат з цивільної оборони, служби берегової та пожежної охорони став Елефтеріос Іконому, що займав в попередньому кабінеті пост заступника голови цього відомства.

Всього, крім прем’єр-міністра Пікрамменоса, в уряд увійшли 16 міністрів, у яких не буде заступників. Більшість глав відомств – колишні міністри, судові працівники, керівники вузів, мало відомі широкому загалу.

Наприклад, керівником міністерства юстиції став колишній голова Державної ради Греції (верховного адміністративного суду) Христос Гераріс, міністром праці і соціального страхування – колишній голова Адвокатського союзу Афін Антоніос Рупакіотіс, міністром охорони здоров’я і соціальної взаємодопомоги – колишній ректор Афінського університету Христос Кіттас, головою транспортного відомства – професор інженерного факультету Національного політехнічного університету “Метсовіо” Сімос Сімопулос. За культуру і туризм відповідатиме колишній депутат Татьяна Карапанайоті.

Створений в середу тимчасовий уряд має технічний характер і створюється з єдиною метою – забезпечити проведення дострокових парламентських виборів 17 червня. Кабінет, що носить відповідно до грецької Конституції назву “службовий“, не може ні приймати закони, ні брати будь-які зобов’язання перед зарубіжними партнерами та організаціями.

Церемонія присяги тимчасового уряду відбудеться сьогодні о 10:00 за місцевим часом у Президентському палаці.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.